Kategoria I

 

Uros

1. IC ALMATHEA BOOGIE NIGHT PER n 610.55 Satu Hämäläinen

 

2. SC CHOSEN-ONE ROMANCE IN THE RAIN JW DVM EXO n 22 570.59 Korpela Elena ja Matti

 

 

Naaras

1. NW SC FI* CHOSEN-ONE RAIN OF ROSES DVM DSM EXO n 22 630.77 Korpela Elena ja Matti

 

2. IC FI* NALLE-PUHIN BED OF ROSES SBI n 596.63 Marika Landen aja Olli Lehtonen

 

3. SC GLOBEL'S AGNETA MADONNA SBI n 517.13 Pirjo Laurila

 

 

Kastraattinaaras

1. PR FI* CHOSEN-ONE BEAUTY WILL CONQUER MISERY EXO n 03 24 186.0 Korpela Elena ja Matti

 

 

Nuori

1. CHOSEN-ONE OCEANIA FLAME EXO n 22 370.43 Korpela Elena ja Matti

 

2. CHOSEN-ONE LAS VEGAS LADY EXO n 24 370.13 Korpela Elena ja Matti

 

 

Veteraani

1. SC GLOBEL'S AGNETA MADONNA SBI n 75.07 Pirjo Laurila

 

 

Siitosnaaras 1. NW IC FI* CHOSEN-ONE LACY LOOKER JW PER n 03 24 317.65 Korpela Elena ja Matti

 

 

Kasvattaja 1. CHOSEN-ONE 304.0 Korpela Elena ja Matti

 

 

 

 

 

 

Kategoria II

 

Uros

1. SC FI*SIRIUKSEN RAGNAR LOTHBROKCURL ACS n 24 650.74 Satu Hämäläinen

 

2. PR&SC SIRIUKSEN MANZONICURL ACL n 22 564.81 Anna Särkimäki

 

3. SC FI* TÄHTITASSUN ROMANTIC ROAD RUNNER DVM NFO d 22 517.46 Terhi Urpo

 

 

Naaras

1. GIC & CFA GC SIRIUKSEN OPALCURL ACL n 03 24 556.76 Satu Hämäläinen

 

2. SC IT* FREYA OYNE WITCH GLINDA DVM NFO f 09 22 530.85 Satu Hämäläinen

 

3. IC CHERRYTAIL'S XALVADORA SIB fs 09 479 Henna Kartano

 

 

Kastraattiuros

1. SP&IC SIRIUKSEN KOPPAMURRACURL ACS b 24 var 570.77 Anna Särkimäki

 

2. S* MOON KEWAS LORD DUKE OF ARGYLL MCO ns 09 520.38 Marjo Klankki

 

3. PR&SC SIRIUKSEN MANZONICURL ACL n 22 313.55 Anna Särkimäki

 

 

Kastraattinaaras

1. EC & IP FIN* SIRIUKSEN IDACURL ACS n 09 24 550.30 Satu Hämäläinen

 

2. PR & IC FI* CHAMBERLAIN VANILLA SKY MCO g 03 22 260.07 Maarit Palmén

 

 

Nuori

1. FI* SIRIUKSEN TRITONCURL JW ACS n 22 390.85 Satu Hämäläinen

 

2. FI* CHERRYTAIL'S BEOWULF SIB ns 24 350.40 Henna Kartano

 

3. CHAMBERLAIN HEART STEALER MCO f 09 22 340.35 Maarit Palmén

 

 

 

 

 

Veteraani

1. S* MOON KEWAS LORD DUKE OF ARGYLL MCO ns 09 75.10 Marjo Klankki

 

2. EC & IP FIN* SIRIUKSEN IDACURL ACS n 09 24 65.03 Satu Hämäläinen

 

 

Siitosuros

1. SC FI* TÄHTITASSUN ROMANTIC ROAD RUNNER DVM NFO d 22 272.0 Terhi Urpo

 

2. RW SCG IC CASCADEMTN DREAM MAKER MCO n 22 270.16 Maarit Palmén

 

3. SC FI*SIRIUKSEN RAGNAR LOTHBROKCURL ACS n 24 186.66 Satu Hämäläinen

 

 

Kasvattaja

1. SIRIUKSEN 331.0 Satu Hämäläinen

 

2. CHAMBERLAIN 293.49 Maarit Palmén

 

 

 

 

 

Kategoria III

 

Naaras

1. IC NINELLI'S ÖÖKUNINGANNA BUR c 552.51 Niina Kauraoja

 

 

Kastraattiuros

1. GIP FI* KISSAMUMMON PIENI ONNEN HÄIVÄHDYS BML ns 11 31 524.25 Sari Valtanen

 

2. SP FI* CATNMAUS CHAUSIKU MAU ns 24 485.0 Antti-Jussi Vainionpää

 

 

Nuori

1. IC FI* KISSAMUMMON KEIJUN SYYSLOISTO BML ns 11 31 330.17 Sari Valtanen

 

2. FI*CHAI-LAI BRAVE BENJAMIN SIN 270.0 Pia Vainionpää

 

 

 

 

 

 

Kategoria IV

 

Uros

1. SC HU* OKONOR TEAVAJ-OF-BLACKDEVIL OSH e 537.85 Jonna Sivonen

 

2. SC HU* OKONOR ROZSDÁS OSH d 24 518.07 Jonna Sivonen

 

3. SC FI* BLACKDEVIL'S BLACK DEVIL OSH n 501.07 Jonna Sivonen

 

 

Naaras

1. SC FI* BLACKDEVIL'S MYSTIC ALWAYS & FOREVER JW OSH H 650.97 Jonna Sivonen

 

2. SC FI* BLACKDEVIL'S CUTE CASSANDRA SIA n 03 21 511.35 Jonna Sivonen

 

3. SC FI* BLACKDEVIL'S HUNTING NIGHTWING JW OSH n 03 24 498.24 Jonna Sivonen

 

 

Kastraattiuros

1. SP SC AZOREZ GWAIHIR THE WINDLORD SIA a 511.25 Jonna Sivonen

 

2. SP SC FI*BLACKDEVIL'S BLACK BEAST OSH n 498.26 Jonna Sivonen

 

3. IP CH FI* SILKKIHIENON WIGILIA RICKEY ABY n 391.14 Miia Multanen ja Reino Sarka

 

 

Kastraattinaaras

1. SP SC FI* BLACKDEVIL'S WHITE VIPER SIA b 511.10 Jonna Sivonen

 

 

Nuori

1. FI* BLACKDEVIL'S THE SOUND OF SILENCE JW OSH n 390.40 Jonna Sivonen

 

2. SC FI* BLACKDEVIL'S MYSTIC ALWAYS & FOREVER JW OSH H 390.28 Jonna Sivonen

 

3. FI* BLACKDEVIL'S DRIFT OF THE SUNRICE JW OSH e 370.51 Jonna Sivonen

 

 

 

 

 

 

 

Siitosuros

1. SC HU* OKONOR ROZSDÁS OSH d 24 337.0 Jonna Sivonen

 

2. SC FI* BLACKDEVIL'S REDBULL OSH d 24 323.33 Jonna Sivonen

 

3. SP SC AZOREZ GWAIHIR THE WINDLORD SIA a 301.0 Jonna Sivonen

 

 

Siitosnaaras

1. SC FI* BLACKDEVIL'S DARK SCHAKALIINA OSH f 326.0 Jonna Sivonen

 

2. SC BACCARA EASTER NYMPH SIA n 323.33 Jonna Sivonen

 

3. SC FI* BIRREGIN MAGASKAWEE DM OSH n 01 21 299.66 Jonna Sivonen

 

 

Kasvattaja

1. BLACKDEVIL'S 322.40 Jonna Sivonen

 

 

Kotikissa

SISSI HCS f 23 80.17 Raija Paajanen