SATAKISSAN VUODEN 2017 KISSA TULOKSET


Kategoria I

Uros
1. IC ALMATHEA BOOGIE NIGHT PER n 610.55 Satu Hämäläinen
2. SC CHOSEN-ONE ROMANCE IN THE RAIN JW DVM EXO n 22 570.59 Korpela Elena ja Matti

Naaras
1. NW SC FI* CHOSEN-ONE RAIN OF ROSES DVM DSM EXO n 22 630.77 Korpela Elena ja Matti
2. IC FI* NALLE-PUHIN BED OF ROSES SBI n 596.63 Marika Landen aja Olli Lehtonen
3. SC GLOBEL’S AGNETA MADONNA SBI n 517.13 Pirjo Laurila

Kastraattinaaras
1. PR FI* CHOSEN-ONE BEAUTY WILL CONQUER MISERY EXO n 03 24 186.0 Korpela Elena ja Matti

Nuori
1. CHOSEN-ONE OCEANIA FLAME EXO n 22 370.43 Korpela Elena ja Matti
2. CHOSEN-ONE LAS VEGAS LADY EXO n 24 370.13 Korpela Elena ja Matti

Veteraani
1. SC GLOBEL’S AGNETA MADONNA SBI n 75.07 Pirjo Laurila

Siitosnaaras
1. NW IC FI* CHOSEN-ONE LACY LOOKER JW PER n 03 24 317.65 Korpela Elena ja Matti

Kasvattaja
1. CHOSEN-ONE 304.0 Korpela Elena ja Matti


Kategoria II

Uros
1. SC FI*SIRIUKSEN RAGNAR LOTHBROKCURL ACS n 24 650.74 Satu Hämäläinen
2. PR&SC SIRIUKSEN MANZONICURL ACL n 22 564.81 Anna Särkimäki
3. SC FI* TÄHTITASSUN ROMANTIC ROAD RUNNER DVM NFO d 22 517.46 Terhi Urpo

Naaras
1. GIC & CFA GC SIRIUKSEN OPALCURL ACL n 03 24 556.76 Satu Hämäläinen
2. SC IT* FREYA OYNE WITCH GLINDA DVM NFO f 09 22 530.85 Satu Hämäläinen
3. IC CHERRYTAIL’S XALVADORA SIB fs 09 479 Henna Kartano

Kastraattiuros
1. SP&IC SIRIUKSEN KOPPAMURRACURL ACS b 24 var 570.77 Anna Särkimäki
2. S* MOON KEWAS LORD DUKE OF ARGYLL MCO ns 09 520.38 Marjo Klankki
3. PR&SC SIRIUKSEN MANZONICURL ACL n 22 313.55 Anna Särkimäki

Kastraattinaaras
1. EC & IP FIN* SIRIUKSEN IDACURL ACS n 09 24 550.30 Satu Hämäläinen
2. PR & IC FI* CHAMBERLAIN VANILLA SKY MCO g 03 22 260.07 Maarit Palmén

Nuori
1. FI* SIRIUKSEN TRITONCURL JW ACS n 22 390.85 Satu Hämäläinen
2. FI* CHERRYTAIL’S BEOWULF SIB ns 24 350.40 Henna Kartano
3. CHAMBERLAIN HEART STEALER MCO f 09 22 340.35 Maarit Palmén

Veteraani
1. S* MOON KEWAS LORD DUKE OF ARGYLL MCO ns 09 75.10 Marjo Klankki
2. EC & IP FIN* SIRIUKSEN IDACURL ACS n 09 24 65.03 Satu Hämäläinen

Siitosuros
1. SC FI* TÄHTITASSUN ROMANTIC ROAD RUNNER DVM NFO d 22 272.0 Terhi Urpo
2. RW SCG IC CASCADEMTN DREAM MAKER MCO n 22 270.16 Maarit Palmén
3. SC FI*SIRIUKSEN RAGNAR LOTHBROKCURL ACS n 24 186.66 Satu Hämäläinen

Kasvattaja
1. SIRIUKSEN 331.0 Satu Hämäläinen
2. CHAMBERLAIN 293.49 Maarit Palmén


Kategoria III

Naaras
1. IC NINELLI’S ÖÖKUNINGANNA BUR c 552.51 Niina Kauraoja

Kastraattiuros
1. GIP FI* KISSAMUMMON PIENI ONNEN HÄIVÄHDYS BML ns 11 31 524.25 Sari Valtanen
2. SP FI* CATNMAUS CHAUSIKU MAU ns 24 485.0 Antti-Jussi Vainionpää

Nuori
1. IC FI* KISSAMUMMON KEIJUN SYYSLOISTO BML ns 11 31 330.17 Sari Valtanen
2. FI*CHAI-LAI BRAVE BENJAMIN SIN 270.0 Pia Vainionpää


Kategoria IV

Uros
1. SC HU* OKONOR TEAVAJ-OF-BLACKDEVIL OSH e 537.85 Jonna Sivonen
2 SC HU* OKONOR ROZSDÁS OSH d 24 518.07 Jonna Sivonen
3 SC FI* BLACKDEVIL’S BLACK DEVIL OSH n 501.07 Jonna Sivonen

Naaras
1. SC FI* BLACKDEVIL’S MYSTIC ALWAYS & FOREVER JW OSH H 650.97 Jonna Sivonen
2. SC FI* BLACKDEVIL’S CUTE CASSANDRA SIA n 03 21 511.35 Jonna Sivonen
3. SC FI* BLACKDEVIL’S HUNTING NIGHTWING JW OSH n 03 24 498.24 Jonna
Sivonen

Kastraattiuros
1. SP SC AZOREZ GWAIHIR THE WINDLORD SIA a 511.25 Jonna Sivonen
2. SP SC FI*BLACKDEVIL’S BLACK BEAST OSH n 498.26 Jonna Sivonen
3. IP CH FI* SILKKIHIENON WIGILIA RICKEY ABY n 391.14 Miia Multanen ja Reino Sarka

Kastraattinaaras
1. SP SC FI* BLACKDEVIL’S WHITE VIPER SIA b 511.10 Jonna Sivonen

Nuori
1. FI* BLACKDEVIL’S THE SOUND OF SILENCE JW OSH n 390.40 Jonna Sivonen
2. SC FI* BLACKDEVIL’S MYSTIC ALWAYS & FOREVER JW OSH H 390.28 Jonna Sivonen
3. FI* BLACKDEVIL’S DRIFT OF THE SUNRICE JW OSH e 370.51 Jonna Sivonen

Siitosuros
1. SC HU* OKONOR ROZSDÁS OSH d 24 337.0 Jonna Sivonen
2. SC FI* BLACKDEVIL’S REDBULL OSH d 24 323.33 Jonna Sivonen
3. SP SC AZOREZ GWAIHIR THE WINDLORD SIA a 301.0 Jonna Sivonen

Siitosnaaras
1. SC FI* BLACKDEVIL’S DARK SCHAKALIINA OSH f 326.0 Jonna Sivonen
2. SC BACCARA EASTER NYMPH SIA n 323.33 Jonna Sivonen
3. SC FI* BIRREGIN MAGASKAWEE DM OSH n 01 21 299.66 Jonna Sivonen

Kasvattaja
1. BLACKDEVIL’S 322.40 Jonna Sivonen


Kotikissa

SISSI HCS f 23 80.17 Raija Paajanen


SATAKISSAN VUODEN 2016 KISSA TULOKSET




KAT I 
Aikuiset; 
1. IC Kis’Herbas Lavazza of Siriuksen (EXO fs) 417,12 omistaja Satu Hämäläinen 
Veteraani; 
1. SC Globel’s Agneta Madonna (SBI n) 75,11 omistaja Pirjo Laurila 

16934038_1253870631364912_439555961_n.jpg

KAT II 
Aikuiset Urokset 
1. GIC Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) 550,54 omistaja Terhi Urpo 
2. Jatsitytön Blaziken (SIB d 24) 520,60 omistaja Piia Anolin-Niemi 

16977122_1253870598031582_366879435_n.jpg

3. GIC Debals Jonatan (NFO n 09 24)   520,59 omistaja Tuula Setälä

17006025_1253870641364911_151679754_n.jpg

Aikuiset Naaraat; 
1. GIC Freya Oyne Witch Gilda (NFO f 09 22) 549,70 omistaja Satu Hämäläinen 

2. IC Siriuksen NidaCurl (ACS n 24) 501,71 omistaja Satu Hämäläinen

3. IC Tunturikissan Saga (SIB n 09 24) 482,00 omistaja Piia Anolin-Niemi

16976949_1253870718031570_1650185934_n.jpg

Kastraatit
1. Siriuksen Koppamurracurl (ACS b 24 var) 631,13 omistaja Anni Särkimäki

15497569_1253870628031579_850068230_n-1.jpg

2. GIP Siriuksen EdithPiafcurl (ACL ns 22) 480,00 omistaja Satu Hämäläinen 
Pennut/Nuoret; 
1. Apachiris Elendil (SIB ny 24) 270 omistaja Pia Vainionpää

17012673_1253870668031575_1362415649_n.jpg

Kasvattaja; 
1. Satu Hämäläinen Siriuksen 342,00

17005934_1253870664698242_1183227363_n.jpg


KAT III
Pennut/Nuoret; 
1. Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys (BML l ns 11 31) 370,28 omistaja Sari Valtanen 
2. CatNmaus Chausiku (mau ns 24) 290,07 omistaja Antti-Jussi Vainionpää 
Kastraatti; 
1. IP kissamummon Pieni onnen Häivähdys (BML l ns 11 31) 576,45 omistaja Sari Valtanen

16976404_1253870651364910_1066787287_n-1.jpg


KAT IV 
Pennut/Nuoret; 
1. CH Silkkihienon Wigilia Rickey (ABY n) 330,47 omistaja Miia Multanen

16976851_1253870694698239_315223287_n-1.jpg

kuvat Matti Korpela