Vuoden kissat 2021

28.02.2022


Kiitokset kaikille ilmoittautuneille ja onnittelut sijoittuneille! Vuoden kissat palkitaan Satakissan kesäjuhlissa, myöhemmin ilmoitettavana ajankohtana.

Kategoria I

UROKSET

1SC FI*BlackRain’s Quaint Kid JW RAG d 04 590,66 Emilia Hakanen

 

NAARAAT

1. SW BW 21 NW SC FI*Chirybiry's My Darling Ipi JW DVM DSM SBI b 651,07 Minna Hermans

2IC FI*AzuLejo's Mombasa EXO n 512,28 Raili Maaranen

 

KASTRAATTIUROKSET

1. IP SC FI*Celestial's La Primo de Pancho DVM RAG a 04 570,77 Emilia Hakanen

2. IP FI*Snowcatcher Moonstone EXO n var 506,27 Silja Laiho

3. PR EE*Mercurius Alsiade's Fleur SBI n 505,28 Minna Hermans

 

KASTRAATTINAARAAT

1. SP FI*Canth's Precious Darling SBI h 524,32 Jasmin Jalonen

2. SP FI*Canth’s Xenia SBI n 21 485,00 Jasmin Jalonen

 

NUORET

1. MD*Mira Shanti Harry Potter JW SBI c 22 390,28 Minna Hermans

2. FI*Harebell Unni Othelia SBI g 330,59 Jasmin Jalonen

 

VETERAANIT

1. SP FI*Canth's Xenia SBI n 21 40,00 Jasmin Jalonen

 

 

Kategoria II

UROKSET

1. GIC FI*Siriuksen CharonCurl ACL a 03 21 33 571,15 Satu Hämäläinen

2. GIC FI*Siriuksen AstiCurl ACL n 03 495,25 Satu Hämäläinen

3. IC FI*Chamberlain Zillion Stars MCO ns 02 21 64 481,00 Maarit Palmén

 

NAARAAT

1IC FI*Chamberlain Velvet Diamond MCO n 22 508,59 Maarit Palmén

2. IC FI*Siriuksen BelinaCurl ACS n (ACS n 09) var 501,49 Satu Hämäläinen

3. GIC Whatatrill Wildest Dream MCO n 09 22 308,38 Maarit Palmén

 

KASTRAATTIUROKSET

1. GIP FI*Siriuksen AlfaCurl JW ACL n 03 22 650,89 Satu Hämäläinen

2. SP FI*Chamberlain Montana Sky DVM MCO ns 22 571,04 Marianne Vainio-Ketola

3GIP SC CascadeMtn Dream Maker DVM MCO n 22 560,79Maarit Palmén

 

KASTRAATTINAARAAT

1SP IC FI*Tunturikissan Saga SIB n 09 24 485,00 Piia Anolin-Niemi

 

NUORET

1. Abenzio's Lost Thunder JW MCO e 25 390,54 Essi Anttila

2. FI*SoulSibster's HeroLock SIB n 24 330,72 Henna Kartano

3. FI*SoulSibster's FeinFrau SIB w 64 330,60 Henna Kartano

 

SIITOSUROKSET

1. GIP SC CascadeMtn Dream Maker DVM MCO n 22 330,99Maarit Palmén

 

SIITOSNAARAAT

1. IC FI*Chamberlain Forever Diamond MCO n 22 180,00 Maarit Palmén

 

KASVATTAJAT

1. FI*Chamberlain Maarit Palmén

2. FI*Siriuksen Satu Hämäläinen

 

 

 

Kategoria III

UROKSET

1. IC FI*MellowBear's Talented Berlioz BLH e 03 506,21 Julia Johtela

 

KASTRAATTIUROKSET

1. GIP SC Jewels Choice Silver Ice JW DVM DSM ns 11 31630,78 Sari Valtanen

2. GIP FI*Coventry's Ywain BSH c 24 509,30 Ari Hautamäki

 

SIITOSUROKSET

1. GIP SC Jewels Choice Silver Ice JW DVM DSM BML ns 11 31 110,00 Sari Valtanen

 

 

Kategoria IV

KASTRAATTIUROKSET

1. GIP GIC FI*Claypond's Farceur CRX I 485,00 Sanna Männistö

 

NUORET

1. Claypond's Taneli CRX VII 270,00 Sanna Männistö

 

 

Kotikissa

HCL

1. SW BW Kelmi DSM HCL n 09 90,1Laura Björkell

 

HCS

1. Vesku DSM HCS f 09 24 80,10 Laura Björkell

 

HCL veteraani 

1. SW BW Kelmi DSM HCL n 09 75,05 Björkell Laura

2. Vesku DSM HCS f 09 24 50,02 Laura Björkell

 

11.04.2022Satakissa ry:n sääntömääräinen kevätkokouskutsu
30.03.2022Puuvillan lemmikkitapahtuma
01.03.2022Ukrainan tilanne -Fife päätös
28.02.2022Vuoden kissat 2021
10.01.2022Vuoden kissa 2021
10.01.2022Satakissa-lehdet lisätty 2019-2020
09.01.2022Kotisivut päivitetty
26.11.2021Jäsenmaksut vuodelle 2022
22.11.2021Hallitus vuodelle 2022
25.10.2021Satakissa ry:n sääntömääräinen syyskokous

Siirry arkistoon »